Skupina Interchange vytěžila více než 40,000 Kč pro organizaci Člověk v tísni prostřednictvím veřejných kasiček na pražském letišti.

Česká republika

Skupina Interchange vytěžila více než 40,000 Kč pro organizaci Člověk v tísni prostřednictvím veřejných kasiček na pražském letišti.

Interchange s potěšením oznamuje, že vytěžila více než 40,000 Kč pro organizaci Člověk v tísni, kterou podporuje prostřednictvím rozšíření kasiček jejich veřejné sbírky na pražském letišti. Tato částka byla vybrána během pouhých prvních tří měsíců a podpoří znevýhodněné děti v České republice.

Interchange instalovala osm kasiček na různých pobočkách na pražském letišti začátkem dubna, a pět z nich bylo naplněno již během prvních tří měsíců, přičemž finální vybraná částka se vyšplhala na 42,196 Kč. Kasičky jsou nyní zpět na pobočkách a všichni doufají, že se v následujících měsících, kdy je pražské letiště nejvytíženější v roce, nasbírá ještě více peněz.

Veškeré peníze nasbírané do kasiček v rámci veřejné sbírky Člověka v tísni “Lepší škola pro všechny” jsou určeny pro programy, které jsou zaměřeny na sociální integraci, a to především na vzdělávání dětí žijících v České republice v těžkých podmínkách. Prostřednictvím tohoto programu organizuje Člověk v tísni například individuální či skupinové vzdělávání v rodinách, a povzbuzuje rodiče, aby dohlíželi na své děti a plnění jejich domácích úkolů.

Jiří Krejča z Interchange o této první sbírce řekl: “Jsem velmi potěšen, že jsme navázali na spolupráci mezi pražským Letištěm Václava Havla a organizací Člověk v tísni instalací nových sběrných kasiček na obou terminálech. Na doporučení ředitele mezinárodní skupiny Interchange pana Alastaira Holbertona jsme dohodli s organizací Člověk v tísni, že peníze odevzdané do našich kasiček budou použity pro užitečné projekty se zaměřením na české děti, jako jsou právě programy sbírky „Lepší škola pro všechny“. Upřímný dík patří všem anonymním dárcům!”

Pro bližší informace o projektu “Lepší škola pro všechny” navštivte www.lepsiskolaprovsechny.cz.