Společnost Interchange získala pětiletou smlouvu na provozování směnárenských služeb na Letišti Václava Havla Praha

Česká republika

Společnost Interchange získala pětiletou smlouvu na provozování směnárenských služeb na Letišti Václava Havla Praha

 

Společnost Interchange zvítězila ve výběrovém řízení a získala tak pětiletou smlouvu na provozování směnárenských služeb na Letišti Václava Havla v Praze.

Interchange, která je jedním z předních poskytovatelů směnárenských služeb na světě, oznámila získání nové pětileté smlouvy na provozování směnárenských služeb, bankomatů, vracení DPH z tax free a dalších finančních služeb na letišti Václava Havla Praha. Skupina tak rozšiřuje a navazuje na svou stávající směnárenskou činnost, kterou na letišti zahájila v lednu 2016.

Letiště Václava Havla Praha je významným regionálním leteckým uzlem a mezinárodní vstupní branou do Prahy a zbytku Evropy. Očekává se, že v roce 2018 terminály letiště projde odhadem 16,8 milionů cestujících, a jejich počet by měl do roku 2025 dále růst až na 21 milionů. Prodloužení pronájmu o dalších pět let, které umožní společnosti Interchange pokračovat v provozování svých služeb, je obrovským oceněním úsilí, s kterým český tým společnosti v posledních třech letech pracoval, a vyjádřením důvěry letištěm ve společnost Interchange.

Ředitel Interchange CZ Marek Nácovský k výběrovému řízení a nové nájemní smlouvě říká: „Nová nájemní smlouva nás velmi potěšila a rozhodně budeme i nadále poskytovat našim zákazníkům co nejkvalitnější služby. Jsme obzvlášť hrdí na skutečnost, že jsme ve výběrovém řízení dosáhli maximálního počtu 100 bodů.“

Generální ředitel skupiny Alastair Holberton dodává:

„Je to úžasný výsledek, který nám zajistí dominantní pozici na tomto trhu.“

Jiří Petržilka, ředitel neletecké divize na Pražském letišti, uvedl:
„Společnost Interchange patří do naší skupiny globálně zkušených partnerů, kteří jsou schopni poskytovat nadstandardní služby, jako je objednávka měny online, vrácení DPH, provozování bankomatů a služba záruky zpětného odkupu za původní směnný kurz. Toto vše jsme zvažovali při výběru nového poskytovatele směnárenských služeb na Pražském letišti. “

Interchange je největším provozovatelem směnárenských služeb pro spotřebitele v České republice s více než 25letou historií na tomto trhu. V regionu střední a východní Evropy společnost provozuje směnárny na velkých mezinárodních letištích ve Vídni, Budapešti a Bratislavě a na několika významných letištích v Polsku.

Provoz směnáren bude zahájen 1.12.2018.