Interchange vytěžila více než 80,000 Kč pro organizaci „Člověk v tísni“ prostřednictvím kasiček veřejné sbírky na letišti Václava Havla v Praze

Česká republika

Interchange vytěžila více než 80,000 Kč pro organizaci „Člověk v tísni“ prostřednictvím kasiček veřejné sbírky na letišti Václava Havla v Praze

Na začátku dubna 2017 Interchange nainstalovala osm kasiček v různých pobočkách směnáren na pražském letišti, do nichž mohou zákazníci vhodit drobné peníze, které budou po naplnění kasiček věnovány na podporu znevýhodněných dětí v České republice. První součet nasbírané hotovosti proběhl v červenci, kdy celková vybraná částka činila 42,196 Kč. Kasičky se dále rychle plnily, a druhý součet proběhl již v září s výslednou částkou 40,710 Kč.

Veškeré peníze z kasiček jsou věnovány na sbírku Člověka v tísni “Lepší škola pro všechny”, jejímž cílem je podpořit sociální integraci, zejména formou podpory vzdělání dětí žijících v České republice ve složitých podmínkách. Díky této sbírce Člověk v tísni například jen letos doučuje a dále podporuje 638 dětí z chudých rodin, z nichž třetina se dlouhodobě zlepšuje. 770 dětí také přišlo do některého z nízkoprahových klubů Člověka v tísni udělat si domácí úkoly nebo jen smysluplněji trávit volný čas.

Interchange má velikou radost z částky vyšší než 80,000 Kč, kterou se prostřednictvím kasiček podařilo dosud vybrat, a z možnosti podpořit úspěšný chod těchto vzdělávacích programů. Náš tým doufá, že se podobná částka vybere i v následujících měsících s blížícím se koncem roku.